Przez dwa dni w naszej szkole odbywały się Mistrzostwa Gniezna w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców dla klas 7 i 2-3 gimnazjum. Niestety zarówno reprezentacja dziewcząt jak i chłopców nie ukończyły rywalizacji na najwyższym stopniu podium, które to gwarantowało udział w mistrzostwach powiatu. Siatkówka cieszy się dużą popularnością i na zawody przybyło aż 7 drużyn dziewcząt i 6 ekip chłopców. W pierwszym etapie rozgrywki toczyły się w grupach, a dalej w systemie pucharowym. Zarówno reprezentacja dziewcząt jak i chłopców solidarnie zajęły drugie miejsca. Chłopcy w półfinale natrafili na późniejszych zwycięzców całych mistrzostw Szkołę Podstawową nr 1. Pierwszy set tego spotkania przebiegał wyraźnie pod dyktando ‘Jedynki’ natomiast drugi to wyrównana gra obu zespołów ze wskazaniem na naszych zawodników. Gdy na tablicy w końcowym etapie seta pojawiła się trzypunktowa przewaga wydawało się że dojdzie do tie-breka. Niestety brak koncentracji, kilka niewymuszonych błędów sprawiły że ostatecznie drugi set zakończył się porażką na przewagi 15:17.  W meczu o trzecie miejsce chłopcy uporali się z młodszym zespołem z SP 5 w setach 2:0 i zajęli ostatecznie 3 miejsce w całych mistrzostwach.

Obiektywnie należy jednak przyznać, że zarówno poziomem sportowym jak i kulturą gry reprezentacja SP 1 zasługiwała na końcowy sukces. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej części rozgrywek. Wyniki mistrzostw Gniezna w piłce siatkowej chłopców klas 7 i 2-3 gimnazjum.

Grupa A                                                                              Grupa B

SP5 – SP8 – 2:0                                                                SP3 -  SP7  -   0:2

SP8 – SP1 – 0:2                                                                SP7 – SP 10- 2:1

SP5 – SP1 – 0:2                                                                SP3 -  SP10 -  1:2

Półfinały

SP 5 – SP 7 – 0:2

SP1 – SP 10 – 2:0

O 3 miejsce

SP nr 10 – SP nr 5 -  2:0  (15:9, 15:10)

O I miejsce

SP nr 1 – SP nr 3 – 2:0  (15:9,  15:7)

I miejsce SP nr 1

II miejsce SP nr 3

III miejsce SP nr 10

IV miejsce SP nr 5

V miejsce SP nr 3

VI miejsce SP nr 8

• mgsiatka

Simple Image Gallery Extended

Na zdjęciu reprezentacja SP 10 oraz SP 5 po meczu o 3 miejsce wygranym przez SP 10 2:0

W poniedziałek reprezentacja w piłce siatkowej chłopców wybrała się wraz z opiekunem na turniej piłki siatkowej do Żydowa. Pierwotnie miały w nim uczestniczyć wszystkie zaprzyjaźnione szkoły, ale na miejscu okazało się, że na turniej nie dotarli reprezentanci Szkoły Podstawowej z Kiszkowa. Hala sportowa w Żydowie jest bardzo specyficzna gdyż nie ma pełnego wymiaru co daje dużą przewagę trenującym w niej gospodarzom. W pierwszym spotkaniu naprzeciwko naszym reprezentantom stanęli zwycięzcy dwóch poprzednich turniejów zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Łubowie. Nasi chłopacy zdecydowanie lepiej weszli w początek seta i ku zdziwieniu zgromadzonych widzów a także opiekunów drużyn zakończyli pewnym zwycięstwem 25:15! W drugim secie też wydawało się, że zespół z Gniezna rozstrzygnie na swoją korzyść bo mieli przeciwnika na przysłowiowym ‘widelcu’ ale w końcówce seria błędów sprawiła, że ostatecznie to drużyna z Łubowa odniosła zwycięstwo, jak i w całym meczu 2:1. Porażka na własne życzenie z Łubowem wcale nie sprawiła, że nasi reprezentanci zwiesili głowy i wychodząc na mecz z gospodarzami pokazali, że przyjechali wygrać nie tylko pojedynczego seta ale i cały mecz. Tak się też właśnie stało… Pewne zwycięstwa w dwóch pierwszych setach sprawiły, że podopieczni pana Tomasza Liczbińskiego realnie zaczęli myśleć o końcowym sukcesie w całym turnieju. Wynik 2:1 dla Gniezna! Podrażnieni gospodarze wyraźną porażką w poprzednim meczu postanowili udowodnić, że potrafią grać w siatkówkę. Mecz pomiędzy Żydowem a Łubowem zakończył się wygraną tych pierwszych 2:1. Po podsumowaniu punktacji turnieju okazało się, że każda z drużyn ma identyczną liczbę zdobytych punktów, tak samo jak i setów. O zwycięstwie zadecydowały małe punkty liczone z każdego meczu. Niewiarygodne, ale prawdziwe bo okazało się że nasi reprezentanci wygrali cały turniej JEDNYM ZDOBYTYM PUNKTEM więcej od pozostałych zespołów!!!

Cała sytuacja pokazała tylko, że nie tylko na boisku ale także w codziennym życiu należy walczyć o każdy choćby maleńki punkt.

• 20180108_124327[1]
  • 20180108_125513[1]