Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Po tygodniu działań związanych z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego przyszedł czas na podsumowania. Zainicjowane one zostały 21 lutego 2022 roku dyktandem dla klas 4-8, które wyłoni Szkolnego Mistrza Ortografii. Kolejnym punktem była przygotowana specjalnie na tę okazję audycja. Mogliśmy usłyszeć w niej dyrekcję, nauczycieli oraz uczniów zmagających się z łamaczami języka. Czwartoklasiści wykonali specjalnie na ten dzień ciekawe prace pod hasłem "Obrazkowa ortografia". Uczniowie starszych i młodszych klas zmagali się przez cały tydzień z zadaniami językowymi i ortograficznymi. Warto podkreślić, że o piękno i poprawność języka ojczystego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 dbają na co dzień, a nie tylko od święta.

{gallery}20212022/ojczysty{/gallery}

Date

03 marzec 2022

Tags

j. polski