Mistrzynie Pięknego Czytania z naszej szkoły

Mistrzynie Pięknego Czytania z naszej szkoły

Mamy wspaniałe wieści! Dziewczyny reprezentujące naszą szkołę w konkursie Mistrz Pięknego Czytania zdobyły i II miejsce! Zosia Golowskaz kl. 3a i Gabrysia Rewers z kl. 1b okazały się najlepsze w międzyszkolnym konkursie dla klas 1-3 organizowanym przez bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie. Obie zdecydowały się na czytelniczą interpretację wierszy Jana Brzechwy – Zosia czytając “Katar” aGabrysia “Kłamczuchę”.

Zadaniem uczestników turnieju było przygotowanie 2 minutowego nagrania wideo prezentującego umiejętności płynnego czytaniaNagrodzone i wyróżnione filmiki pokazano podczas rozwiązania konkursu. Dzieci oprócz nagród i gratulacji miały szansę posłuchaćtakże bajki zteatrzykukamishibai.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych Mistrzyń, jednocześnie składamy gratulacje i podziękowania dla rodziców, którzy stawiając na miłość do książek i literatury wiedzą, że to najlepsza inwestycja na przyszłość.  

Wydarzenie zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Date

04 styczeń 2023

Tags

biblioteka