Otrzymaliśmy książki od Fundacji Powszechnego Czytania

Właśnie dotarły do nas książki podarowane przezFundację Powszechnego Czytania w ramach kampanii #KsiążkaChroniTo pakiet pięćdziesięciu książek używanych w języku angielskim, dziesięciu książek po ukraińsku oraz ukraińskie wydanie książki cegiełki „Świat jest piękny. Książka przeciw wojnie”.Akcja na celu wspieranie dzieci z Ukrainy przebywających w szkołach na teranie Polski.

To pierwsze książki w języku ukraińskim jakie znalazły się w naszej szkolnej bibliotece. Cieszymy się, również z pozycji anglojęzycznych. Z pewnością będą doskonałym uzupełnieniem nauki angielskiego w klasach początkujących.

Zachęcamy również do wspierania Fundacji Powszechnego Czytania w jej działalności nawet niewielkimi sumami. Zbyt mało dbamy o nasz czytelniczy dobrostan. A jest to kwestia ważniejsza niż nam się powszechnie wydaję.

“...czytanie książek od małego buduje na poziomie indywidualnym nasze zdrowie psycho-fizyczne i sukces życiowy, co przekłada się, na poziomie społecznym, na sukces naukowo-gospodarczy i kapitał społeczny zbiorowości.” - Maria Deskur, współfundatorka i obecna prezes Fundacji Powszechnego Czytania, szefowa wydawnictwa Słowne (dawniej Burda Książki).

28 luty 2023