Warsztaty “Team Mangi” - spotkanie z Wiktorem Kolińskim

To była prawdziwamangowa bomba informacji! Tak w skrócie można opisać wczorajsze warsztaty “Team Mangi” w bibliotece. Na zaproszenie szkolnych fanów Mangi i Animena spotkaniu gościł Wiktor Koliński - prezes Stowarzyszenia Fantastyki Fantasmagoria, miłośnik japońskiego komiksu i tiktokerByły więc podstawy – czym jest manga, jak powstaje i jak wygląda, ale także prezentacje i polecenia konkretnych komiksów przyniesionych przez gościa. Zresztą, wymiana polecanych tytułówzarówno książek jak i filmów,była obustronna. Podczas czterdziestopięciominutowej rozmowy pojawiło się mnóstwo informacji, anegdot i opowieści o polskim i japońskim rynku wydawania mang i jej ekranizacjach.Pan Wiktor zgodził się odwiedzić naszą grupę miłośników ponownieza jakiś czas.Już cieszymy się na tą wizytę.

Tymczasem zainteresowanych zapraszamy na kolejne spotkanie za miesiąc - 3 kwietnia o godz. 13.00 w bibliotece szkolnej. Będziemy opowiadać o naszych ulubionych tytułach.

07 marzec 2023

biblioteka, manga