Książki mają moc! Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Książki mają moc! Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

To było spotkanie pełne mocy! A nawet supermocy! Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich uczniowie klasy 1a sprawdzali, jak “działają” książki. Było o dobroczynnym wpływie czytania na działanie mózgu i serca.O tym, że z książką nie można czuć się samotnym. A także o tym, że czytanie zwyczajnie sprawia przyjemność.
Młodzi ludzie doświadczali i sprawdzali, jak teoria książkowych supermocyzamienia się w praktykę. Było relaksująco, odprężająco, odkrywczo i czytelniczo.
Na zakończenie wizyty w bibliotece dzieci otrzymały zakładki. Wymagały one czułej ręki i wyobraźni artysty. Tak “zaopiekowanie” i ożywione kolorem, od dziś mogą służyć swoim właścicielom w wielu literackich wyprawach.

Date

27 kwiecień 2023

Tags

biblioteka