Do klasy 4b zapukała Pani Wiosna. Dzieci były pięknie poprzebierane - barwnie, z dużą ilością kwiatów, żeby godnie przywitać się z wiosną. Nauczyciele też w wydarzeniu udział brali. Tych przebranych - na lekcjach nie pytali.

Ostatnio nasza godzina wychowawcza w 4b była nietypowa. Wręcz wyjątkowa! Każdy mógł przynieść i pochwalić się swoim zwierzątkiem. Były np. chomiki, całkiem dobre w klatce z gimnastyki. Była też rybka. Szkoda, że nie złota, bo nagle każdego na życzenie naszłaby ochota.

8 marca młode Damy z klasy 4b obchodziły dzień swojego święta. Każda z nich od rana była już uśmiechnięta. Panowie z klasy bardzo się starali i wspólnie z dziewczętami świętowali. Były wybory Miss, które każda pamięta do dziś. Nie odbyło się też bez konkurencji wbijania gwoździa młotkiem... Chodź w wykonaniu dziewczynek, to było takie słodkie. Były prezenty, życzenia,  słowa uznania...Chyba już nic więcej nie trzeba mieć do dodania.

Klasa 4B na lekcji języka polskiego powitała wiosnę w towarzystwie obrazu Henryka Weyssenhoffa pt. "Wiosna". Przy muzyce Antonio Vivaldiego "Cztery pory roku" uczniowie tworzyli własne wizje artystyczne wiosennych pejzaży.

Uczennica klasy 4b Zuzanna Hęś w czasie ferii zdobyła I miejsce w skoku wzwyż w kategorii wiekowej 2011. Zawody odbywały się w Bydgoszczy. Reprezentowała klub ŁKS Atleta Gniezno. Gratulujemy uczennicy sukcesu i życzymy nieustającej motywacji sportowej.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy wigilię klasową. Na początku uczniowie pomagali w przygotowaniach do uroczystej wieczerzy. Następnie złożyliśmy sobie życzenia Świąteczne i Nowoczesne przy dźwiękach kolęd. Zniknęły waśnie i spory. Dużo radości sprawiły nam przygotowane pod choinką upominki. Nie zapomnieliśmy o innych. W tym dniu nasza "Szlachetna Paczka" powędrowała spełniać marzenia. Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2022.