Andrzejkowe wróżby zagościły w klasie 4c. Dzięki wybitnym wróżkom uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w najbliższej przyszłości, czy będą bogaci, a może wyruszą w jakąś podróż. Sprawdzili też, jaki zawód będą wykonywać. Wśród wielu różnych propozycji pojawiły się takie jak czyściciel trąb słoni czy łapacz uśmiechów. Nie zabrakło też tradycyjnych wróżb. Na koniec mogli bowiem przekonać się, kto pierwszy z nich wyjdzie za mąż, czy też się ożeni 🤩🧙‍♀️

W bibliotece każdy znajdzie coś dla siebie. Przekonali się o tym ostatnio uczniowie klasy 4c, biorąc udział w projekcie edukacyjnym "Moja szkolna biblioteka". Dowiedzieli się nie tylko, jakie nowości książkowe mogą znaleźć na półkach i co warto przeczytać, ale przypomnieli sobie również, jak należy korzystać z biblioteki.

Coraz bliżej święta! Coraz bliżej święta!🎄🎁 Przekonali się o tym uczniowie klas czwartych z naszej szkoły, uczestnicząc w warsztatach bożonarodzeniowych w Zajeździe Biskupin. Świąteczną atmosferę poczuli, przygotowując pachnące pierniki i pyszne bułeczki, piękne stroiki i niezwykłe figurki aniołków. W czasie przygotowanego dla nich konkursu mogli wykazać się swoją wiedzą na temat zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem.  Ten niesamowity dzień zakończyła wieczerza ze świątecznymi smakołykami w pięknie przystrojonej sali.

"Każdy, kogo spotykasz, zmaga sie z czymś, o czym nie masz pojęcia. Bądź życzliwy. Zawsze. [Brad Meltzer]❤21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.Tego dnia klasa 4b z wychowawcą wyruszyła na pobliskie osiedle dzielić się pozytywnymi emocjami. Uczniowie przeprowadzili sondę uliczną. Oto jej pytania:✅️ czy wie Pan/Pani jakie mamy dziś święto?✅️co pozytywnego w ostatnim czasie zrobił Pan/Pani dla innych?Odpowiedzi na drugie pytanie były następujące: pomogłem chorej Pani, pocieszyłam smutną sąsiadkę, pomogłam Pani z Ukrainy, uśmiecham się do innych, przekazałem środki dla biednej osoby...Okazało się, że trafialiśmy na mnóstwo życzliwych ludzi.

Każdy bohater naszej sondy otrzymał od nas uśmiech😊, medal😍, kartkę z życzeniami💌 i pyszne cukiereczki🍬.

Miło było widzieć zaangażowane dzieci, które od miesiąca z wielką radością przygotowywały tę akcję.

Wzbudzaliśmy sporo pozytywnych reakcji wśród mieszkańców naszego osiedla.Jaki piękny byłby świat gdyby wszyscy codziennie pamiętali o wzajemnej życzliwości, uśmiechu, dobrym słowie.

Mamy nadzieję, że tak będzie nie tylko dziś.❤Ślemy gorące podziękowania dla Samorządu Uczniowskiego za piękny transparent.❤Dnia pełnego pozytywnych emocji dla wszystkich życzy klasa 4b z wychowawcą.

Podróże małe i duże... Kim był Marco Polo?  Dlaczego statki pływają? Jaki jest największy samolot na świecie? Jak zrobić swój własny poduszkowiec? Jak zatonął Titanic? Jakie są wady i zalety podróżowania pociągiem i samochodem?... Na te i wiele innych ciekawych pytań w minionym tygodniu odpowiedzi szukali uczniowie klasy 3 C.