uskrzy2

ZAPRASZA
DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM

“Uskrzydlaj słowem”

Korzystając z dowolnego materiału stwórz pióro i napisz na nim motywujące Cię hasło.

Na wszystkich uczestników konkursu czeka niespodzianka, natomiast dla najpiękniejszego i najbardziej “wzmacniającego” pióra przewidziana jest nagroda.

Z gotowych prac powstaną “Skrzydła mocy”, które pozwolą unieść się nad ziemną, pofrunąć za marzeniami i celami.

ZASADY KONKURSU:

1. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń SP10.
  2. Można oddać więcej niż jedną pracę.
  3. Praca nie powinna przekraczać 25 cm, technika jest dowolna.
  4. Praca kształtem ma przypominać pióro i zawierać warstwę tekstową.
  5. Na pracy należy umieścić dane: nazwisko i imię autora, klasę.
  6. Konkursowe “pióra” należy przynieść do biblioteki.
  7. W konkursie przewidziano nagrody.
  8. Konkurs trwa od 3 do 28 października.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Czytaniauczniowie klas trzecich: Ayla, Gabrysia, Zosia, Jakub, Nikodem Piotr wybrali się z wizytą do Niepublicznego Przedszkola “Orzełki” Przedszkola nr 17 w Gnieźnie. Przeczytali tam przygotowany, specjalnie na tę okazje, tekst autorstwa Alana Aleksandra Milne “Śniadanie króla”. Zabawna historyka o Królu i perypetiach związanych z jego przygotowaniem ucieszyłaprzedszkolną publiczność.Najpierw jednak trzeba było wyjaśnić tajemnicze słowa znajdujące się w tekście, takie jak: dyg, mig, pokojowa czy ochmistrz. O tym jak ważne jest głośne czytanie przypomniano już na wstępie. Potem już głos zabrali wspaniali aktorzy – uczniowie naszej szkoły. Odwiedziny w przedszkolnych grupach z pewnością dodały im pewności siebie i pokazały, jak trudną bywa praca artysty.

Głośne czytanie to najlepsza inwestycja w rozwój dziecka. Rozwija pamięć, język i wyobraźnie, buduje więzi, pomaga w koncentracjiWspólnie czytać można na różne sposoby:rodzinnie(z mamą, tatą, baratem lub siostrą), ale także po koleżeńsku.I taki sposób w ramach XX Ogólnopolskiego Dnia Czytania wybraliAyla, Gabrysia, Zosia, Jakub, Nikodem i Piotr."

W podróż pełną kropek i zabawy wybrali się uczniowie klas trzecich i pierwszych. Skorzystali oni z zaproszenia biblioteki i wzięli udział w spotkaniu z Vashti -bohaterką książki Roberta H. Reynoldsa “Kropka”. Dzieci wspaniale poradziły sobie z zadaniami specjalnymi: opowiadały co sprawia im przyjemność i jest ich talentem,odkrywały także jakie słowapotrafią zmotywować do działania i pokonywania trudności. Był masażyk w towarzystwie kicającego królika, wielki obraz z małych kropek oraz poszukiwania drugiej połówki... a jakże - kropki. Przede wszystkim jednak było dużo uśmiechu na twarzach niezwykle mądrych dzieci.

Spotkania czytelnicze w bibliotece zorganizowano z okazji “Międzynarodowego Dnia Kropki”. Pod opieką wychowawców: Pauliny Golowskiej, Ilony Lubińskiej, Doroty Nowak i Anny Rajczyk w zajęciach udział wzięli uczniowie klas: 1a, 1b, 3a, 3b.

Zdjęcia Ilona Lubińska

Drodzy rodzice, opiekunowie, nauczyciele.

W tym roku szkolnym biblioteka planuje zakup nowych książek. Będzie to możliwe dzięki środkom pozyskanym z projektu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Chcielibyśmy poprosić o Państwa sugestie. Pomogą nam one w doborze tytułów, które chcemy zakupić.

Swoje propozycje można przesyłać na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do końca września.

Drogi Czytelniku!

Możesz mnie odwiedzić codziennie. Zapraszam od poniedziau do piątku w godz 8.00 -14.00.

W bibliotece:

- chetnie Cię widzimy

- nie stawiamy stopni

- do niczego nie zmuszamy

Tutaj możesz:

- wybierać i wypożyczać książki

- czytać

- wyszukiwać informacje

- mieć spokój

- być życzliwym

Z myślą o starszych uczniach naszej szkoły zorganizowaliśmy spotkanie z Mariuszem Borowiakiem, wybitnym pisarzem-marynistą i dziennikarzem. Niewątpliwie, obserwując reakcje uczniów, był to strzał w dziesiątkę.
Jak polska ekipa badawcza odszukała zatopiony w 1942 roku wrak okrętu na Morzu Śródziemnym?
W jaki sposób zdołano wydobyć „serce” zatopionego okrętu z dna morza? Jak wygląda codzienna praca pisarza? Uczniowie usłyszeli odpowiedzi na wiele pytań, które pokazują, że historia i jej badanie może być prawdziwą przygodą. Jesteśmy pewni, że propagowanie wiedzy historycznej w takiej formie, pozostanie dla uczniów źródłem pozytywnych wrażeń.

Dziękujemy serdecznie Panu Mariuszowi Borowiakowi za bardzo ciekawe spotkanie i pełne pasji opowieści.

Już teraz zapraszamy na pełną relację filmową z tego wydarzenia. – Wkrótce w TV Gniezno i na stronie internetowej szkoły.

Spotkania czytelnicze są doskonałą okazją, by podkreślać, że czytanie książek to zawsze wspaniała przygoda.

Ktoś kradnie diamenty ze sklepu jubilerskiego Muhammeda Karata. Codziennie ginie jeden. Wszystko wskazuje na to, że złodziejem musi być ktoś z personelu – Siv Leander, TureModig lub LolloSmitt. Policja jest bezradna. Sprawa zostaje powierzona młodym detektywom z klasy 4a i 1b.

Uczniowie obu klas wzięli udział w interaktywnym spotkaniu czytelniczym, które na zaproszenie szkoły przeprowadzili animatorzy z Wydawnictwa Zakamarki. Biblioteka zamieniła się w biuro detektywistyczne, a uczniowie śladem bohaterów serii książek o Lassem i Mai zostali detektywami.Nie zabrakło quizów, mylenia tropów i podchwytliwych pytań. Nasi szkolni detektywi wykazali się dużą spostrzegawczością.

Dziękujemy Wydawnictwu Zakamarki za wspaniałe spotkanie.