O bibliotece wie wszystko. Ostatecznie mieszka tam na co dzień. Myszka Krzyśkato biblioteczna zakładka, która jest miłośniczką książek, sera i zwariowanych pomysłów.

Jeśli nie zajmuje się właśnie czytaniem, chętnie zamienia się w detektywa, który bada niewyjaśnione tajemnice.Tych zaś nie brakuje w bibliotecznych pieleszach.

Zgodziła się raz w miesiącu polecić Wam jakąś ciekawą książkę. Zna przecież każdą z książkowych stron znajdujących się w szkolnej bibliotece.

Pierwsze polecenie z cyklu “O tym, co z regału spadło”pojawia się ze sporym opóźnieniem. To z powodu kataru. Od tego całego kichania Myszka Krzyśka wcale nie miała pomysłu na to, co polecić. Aż w końcu trafiła na książkę Agnieszki Fraczek “Dobre obyczaje, czyli w lekkim tonie o bon tonie”. Okazało się, że katar słuchając jak Krzyska czyta, sam nabrał dobrych manier i postanowił więcej się nie naprzykrzać. W ten sposób nasza mała biblioteczna przyjaciółka wiedziała już co robić. Poleciła książkę, która uczy właściwego zachowania nie tylko dzieci, ale i katary.