Dzień pełen emocji, wzruszeń i zachwytu. Tak w kilku słowach możemy opisać wydarzenie, które zorganizowaliśmy w naszej szkole z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.
Spotkanie z pisarką Joanną Papuzińską, autorką znanych książek dla dzieci, było okazją do pokazania całego wachlarza uczuć jakie wywołuje czytanie książek.

Nasi wspaniali uczniowie z klas trzecich, wraz z wychowawczyniami zaprezentowali niezwykłą inscenizację na podstawie książki „Asiunia” Joanny Papuzińskiej. Książka nawiązuje do losów dzieci podczas II wojny światowej i nosi elementy autobiograficzne. Było to niezwykłe przeżycie dla dzieci spotkać osobę, która przeżyła II wojnę światową będąc w ich wieku. Dla naszej szkoły, jak i dla miasta, przyjazd Pani Profesor Papuzińskiej to ogromny zaszczyt.
Z wielką dumą dzielimy się relacją z tego wydarzenia.

Serdecznie dziękujemy obecnym na tym wydarzeniu dyrektorom zaprzyjaźnionych Przedszkoli nr 14 i 17 w Gnieźnie, dyrektorowi Biblioteki Publicznej w Gnieźnie, Prezydium Rady Rodziców oraz raz jeszcze Prezydentowi Miasta Gniezna. Cieszymy się, że byliście Państwo z nami.

Autorem fotografii oraz filmu z tego wydarzenia jest Piotr Robakowski.