To już osiemnasta edycja inicjatywy jaką jest MiędzynarodowyMiesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto ustanowione w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego ma na celu zwrócenie uwagi na rolę biblioteki w życiu szkoły. To także doskonały pretekst do propagowania zainteresowań książką i literaturą.

Nasza biblioteka wita październik...nowymi dekoracjami. Odświętną kreacjęzapewnili uczniowie klasy 3b a takżedzieci klas drugich i trzecich, które po lekcjach spędzają czas w świetlicy. To nie wszystko - czeka nas miesiąc pełen literatury.

Na początek biblioteka zaprasza do udziału w konkursie “Uskrzydlaj słowem”, każdy uczestnik może liczyć na słodki upominek. Na laureatów czekają nagrody. Szczegóły akcji w bibliotece i na podstronie poświęconej książnicy.

W czwartek 20 października uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich czeka prawdziwa atrakcja – spotkanie z autorem książek dla dzieci - Pawłem Beręsewiczem.

W planach jest także udział w międzynarodowej akcji “Przerwa na czytanie”.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach i zapewniamy, że czytanie, książki i literaturę promować będziemy cały rok szkolny.