Spotkania czytelnicze są doskonałą okazją, by podkreślać, że czytanie książek to zawsze wspaniała przygoda.

Ktoś kradnie diamenty ze sklepu jubilerskiego Muhammeda Karata. Codziennie ginie jeden. Wszystko wskazuje na to, że złodziejem musi być ktoś z personelu – Siv Leander, TureModig lub LolloSmitt. Policja jest bezradna. Sprawa zostaje powierzona młodym detektywom z klasy 4a i 1b.

Uczniowie obu klas wzięli udział w interaktywnym spotkaniu czytelniczym, które na zaproszenie szkoły przeprowadzili animatorzy z Wydawnictwa Zakamarki. Biblioteka zamieniła się w biuro detektywistyczne, a uczniowie śladem bohaterów serii książek o Lassem i Mai zostali detektywami.Nie zabrakło quizów, mylenia tropów i podchwytliwych pytań. Nasi szkolni detektywi wykazali się dużą spostrzegawczością.

Dziękujemy Wydawnictwu Zakamarki za wspaniałe spotkanie.