Prawdziwa literacka zabawa czekała na uczestników spotkania z autorką książek dla dzieci i młodzieży - Zofią StaneckąPisarka gościła właśnie w naszej szkole i trzeba przyznać, wspaniale poprowadziła dzieci po krainie pomysłu i twórczościOd magicznego przedmiotu jakim jest książka, która choć martwa zawiera całkiem żywe postacie, dmiejsc pracy pisarza, aż po źródło literackiego pomysłu, które kryje się w głowie, ale i w sercu autoraDzieci wspólnie wymyślały historie, na zadany temat a także stworzyłypostać, której przygody mogłyby zachwycić niejednego czytelnika.

Potem z książką w ręku, trzeba było odczekać w bardzo długiej kolejce. O tym, że było warto niech zaświadczą wspaniałe ilustracje pani Zofii, które pojawiły się przy okazji pamiątkowego autografu.

Podczas spotkania wręczono także nagrody i wyróżnieniakonkursie bibliotecznym “Uskrzydlaj słowem”który realizowany był w październiku. Przypomnijmy:I miejsce - Olaf Kubiatowicz 6AII miejsce (ex aequo): Julia Bajer 5B i Alexander Korpik 6BIII miejsce – Milena Sliwka 1Bwyróżnienia otrzymali: MariaFesenko 2AMartyna Jóźwiak 2AZuzanna Maciejewska 2B orazAntoniiSzwacher 8B.

Wydarzenie zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.