Halo, halo Uczniowie Dyszki

Wyzwanie czytelnicze – ”52 Book Challenge”.

Biblioteka szkolna zachęca uczniów klas I-VII do podjęcia wyzwania, które polega na tym, aby przez cały rok kalendarzowy 2022 przeczytać co najmniej 52 książki. Liczba ta nie jest przypadkowa, ponieważ 52 to przeciętna liczba tygodni w roku. Oznacza to, że aby sprostać wyzwaniu, jego uczestnik musi przeczytać średnio jedną książkę tygodniowo. Grubość książki oraz jej charakter jest dowolny. Głównym przesłaniem akcji jest poszerzanie wiedzy o otaczającym świecie, podnoszenie kompetencji społecznych i rozwijanie wrażliwości, co każdy może rozumieć na swój własny sposób. To wyzwanie zdecydowanie zmobilizuje Was do częstszego sięgania po książki, lecz pamiętajcie – nic na siłę. Wasze wyzwanie musi być realne i uwzględniać Wasze możliwości: ile czasu jesteście w stanie poświęcić na czytanie oraz jak szybko czytacie.Wynik 20 lub 30 książek też będzie bardzo dobry.Zachęcamy do wypożyczania książek ze szkolnej biblioteki.

Wszystkich chętnych do udziału w wyzwaniu ”52 Book Challenge” zapraszamy do biblioteki szkolnej po odbiór „Książkowych List” (zaraz po powrocie do szkoły z ferii zimowych).

Dla największych Moli Książkowych przewidziane są nagrody!!

Twoja lista książek