Jesteśmy w trakcie realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego: "Z kulturą mi do twarzy".  Wykonaliśmy kilka tematów z modułu I : 1. "Tajemnice teatru" - uczniowie zapoznali się z rodzajami teatru i jego historią. Dowiedzieli się również kto to to jest aktor, scenograf, charakteryzator. 2.  "Teatr lalek" - świetliczaki wykonały samodzielnie kukiełki z resztek materiału oraz plastikowej łyżki. 3. "W niemym kinie" - nasi milusińscy z dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem obejrzeli niemy film. Dowiedzieli się również jaka jest historia kina. Na koniec wykonali czarno - białe prace przedstawiające urywek obejrzanego wcześniej filmu. 
 

16 października obchodziliśmy Dzień Chleba. Uczniowie dowiedzieli się skąd bierze się chleb, obejrzeli film pt: "Od ziarenka do bochenka", zapoznali się z zawodem piekarza oraz wykonali bułeczki, rogaliki i chlebki z masy solnej. 

Czy można patrzeć na świat przez różowe okulary? Świetliczaki z SP 10 wiedzą, że można!!! Na jednych z zajęć nasi uczniowie zapoznali się trudnymi pojęciami: pesymista i optymista. Dowiedzieli się, co oznacza szklanka do połowy pusta, szklanka do połowy pełna oraz że można zmienić swoje pesymistyczne nastawienie, więc optymizmu można się nauczyć! Na koniec zajęć nasi milusińscy wykonali WIELKIE różowe okulary.
 

Starsze świetliczaki biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym: "Razem w kosmosie". Za nami trzy zajęcia, na których uczniowie zapoznali się z podstawowymi terminami z dziedziny astronomii oraz w sposób interaktywny rozwinęli wiedzę na temat kosmosu, poznali Układ Słoneczny oraz zapoznali się z nowym pojęciem: konstelacje. Podczas zajęć tworzyli słowniczek pojęć Układu Słonecznego, rysowali wszechświat, tworzyli swoje historie i rysowali nowe konstelacje. Powstały zaskakująco ciekawe prace. 

Choć za oknem jeszcze ciepło, świetliczaki przygotowują się już do jesieni...🍁🍂. Nasi uczniowie dowiedzieli się o tym, dlaczego drzewa gubią liście, jak powstają chmury, skąd bierze się deszcz. Powstało wiele ciekawych prac. 

21 września obchodziliśmy Tydzień Szczęścia. Uczniowie za pomocą burzy mózgów poznali definicję szczęścia. Rozmawialiśmy o tym czym dla każdego z nas jest szczęście? co mnie uszczęśliwia?, jak się czuję, gdy jestem szczęśliwy?. Świetliczaki wykonały prace plastyczne pt: "Moja twarz, gdy jestem szczęśliwy". Na koniec zajęć wykonały taniec szczęścia.