"Lepieje obrazem pisane" - konkurs plastyczno-literacki

Trzeci października to data wyjątkowa. Tego dnia Wisławie Szymborskiejprzyznano Nagrodę Nobla.Poetka jest równieżpatronką roku 2023.Wymienionepowody to aż nadto, aby właśnie dziś ogłosić konkursu inspirowanytwórczością Wisławy Szymborskiej.

"Lepieje obrazem pisane" to konkurs plastyczno-literacki, do którego zapraszamy uczniów klas IV-VII. Uczestników zachęcamy do przygotowania praczawierających warstwę tekstową wzorowaną na “lepiejach” patronki roku, wraz z warstwą graficzną wykonaną w formie kolażu.Ten plastyczno-tekstowy duet, będzie trzeba wykonać również w parze. Konkurs trwa od 3 do 26 października. Prace można oddawać do biblioteki szkolnej.Nagrody w konkursie ufundował Bank Spółdzielczy Oddział II w Gnieźnie.

ZASADY KONKURSU

• W konkursie mogą wziąć udział uczniowie SP10 z klas IV-VII.

• Można oddać jedną pracę przygotowaną przez dwoje uczestników

• Praca powinna zawierać element tekstu wzorowanego na “lepiejachWisławy Szymborskiej oraz korespondujący z nim obraz.

• Format A4, technika kolażu.

• Praca powinna zawierać: imiona i nazwiska autorów, klasę.

• Konkurs trwa od 3 do 26 października.

• W konkursie przewidziano nagrody.

• Jury doceni pomysł, wykonanie i wkład pracy.

03 październik 2023

biblioteka, konkurs